Laktační poradenství

Vhodné pro těhotné maminky a maminky po porodu

Je určeno maminkám, které potřebují

  • Zlepšit techniku kojení a naučit se pohodlné polohy při kojení.
  • Naučit se alternativní způsoby dokrmování miminka. Pomoci s potížemi, jako jsou ublinkávání a nadýmání. Dozvědět se, jak se co nejlépe stravovat s ohledem na miminko. Pomoci, když děťátko neprospívá na váze.
  • Naučit se odstříkávat a uchovávat mateřské mléko. Poradit se, jak postupovat při odstavování a ukončení laktace.
  • Mezi další problémy čerstvých maminek patří rozpraskané bradavky, potíže s tvorbou mléka, tvoří se ho málo nebo naopak příliš moc. Maminky často volí klasickou polohu - vsedě, ne vždy je však tato poloha nejlepší. Jsou miminka, která se hůře přisávají, jsou více spavá. Naopak některé maminky mají hodně mléka a miminko se při pití zalyká. V těchto ohledech může laktační poradce pomoci. Praktické pro vás je, když umí laktační poradkyně posoudit i další věci - např. psychomotorický vývoj miminka.
  • Nejjednodušším řešením je připravit se na kojení ještě v těhotenství - absolvovat můžete skupinové setkání nebo individuální kurz.
  • Laktační poradkyně by vám také měla během těhotenství zkontrolovat vaše bradavky. Pokud jsou ploché nebo vpáčené, může to znamenat problémy a je třeba prsy připravit. Odbornice vám doporučí nejlepší pomůcky - formovače atd. S přípravou je vhodné začít už kolem 30. tt.

Jak laktační poradenství probíhá

Na laktační poradenství si nemusíte nic připravovat. Pokud to jen trochu půjde, zkuste vychytat čas, aby bylo miminko připravené na kojení, v době kdy má laktační poradkyně dorazit k vám domů nebo jdete na poradnu.

Připravte si otázky na které se chcete zeptat a pokud ke kojení používáte nějaké pomůcky, připravte je také.

Cena laktačního poradenství je :
890 Kč/hod u mě v poradně
1090 Kč/hod u vás doma (Praha) včetně materiálu k této problematice. 


UPOZORNĚNÍ

z důvodu mateřské dovolené poradna pozastavena

Reference

Monika K.

Som mamou dvoch detí a ľutujem,že som Verču nespoznala skorej,nakoľko by som jej pomoc potrebovala pri staršej Lei ako soľ  Obdobie šestinedelia bolo pre mňa emočné peklo a neistota že som zlou mamou ktorá nič nevie...manipulovať,kojiť a vlastne mať prcka doma,som si musela tak nejak prebojovať sama. Našťastie pri Arturkovi už mám Verču,ktorá je v tažkých chvíľach nielen oporou ale hlavne pomože,ukáže a naučí vás ako správne kojiť bez sĺz a bolesti. 

Karolína T.

Jsem moc ráda, že jsem u druhého miminka měla podporu v podobě laktačního poradenství od Verči. Po neúspěchu při kojení u prvorozeneho syna jsem byla odhodlaná využít všechny prostředky, aby to bylo s dcerou lepší. Mohla jsem se na Verču obrátit kdykoliv jsem měla pochybnosti. Pomohla mi upravit polohu kojení tak, aby byla pro mne i pro miminko pohodlná. Vysvětlila mi, jak pečovat o bolestivé ragády a jakou zvolit polohu, aby byla poraněná bradavka co nejméně namáhaná. Když už jsem si myslela, že mám s kojením vyhráno, nastal bojkot. V tomhle období mě Verča podpořila hlavně psychicky a i když měl člověk sto chutí to vzdát, protože miminko prso odmítalo a plakalo, snažila se mě Verča uklidnit a ujistit, že je to jen dočasné a stojí za to vydržet a nenásilně miminko začít kojit, když je zrovna klidné. Výhodou je, že jsem mohla Verčiných služeb využít jak osobně, tak i po telefonu a že je její zaměření tak obsáhlé, že jsme vždy zabrousily i do příbuzných témat, to vidím jako opravdu velkou výhodu. Už teď vím, že otázky kolem kojení nekončí a že Verči pomoc vyhledám kdykoliv budu potřebovat s někým ochotným a zároveň fundovaným vše probrat. Jednoduše díky!